HOME  Zaujímavé miesta Možnosti lyžovania Možnosti kúpania O projekte turistINFO.sk Kontakt
 
Fulltextové vyhľadávanie:

Vrátna Free Time Zone

Typ atrakcie: Lyžovanie - lyžiarske stredisko
Obec/Oblasť: Terchová (okr. Žilina, Žilinský kraj)

Adresa
nie je k dispozícií

Kontakt
Web: http://www.vratna.sk/
e-mail 1: infocentrum@vratna.sk

Lyžiarske stredisko Vrátna sa nachádza v Národnom parku Malá Fatra, len 3 km od obce Terchová. Stredisko sa člení na tri lokality - Paseky, Poludňový Grúň a Chleb. Stredisko prevádzkuje 14  km zjazdoviek, na ktorých si prídu na svoje začiatočníci, rekreační lyžiari, snowboardisti, aktívni športovci, vyznávači extrémnych športov, ale aj rodiny s deťmi. V areáli sa nachádza 12 vlekov a 2 lanovky s celkovou prepravnou kapacitou 10 850 osôb za hodinu. Svahy sú technicky zasnežované a osvetlené pre večerné lyžovanie. 

Paseky majú k dispozícii 4 lyžiarske vleky a 4-sedačkovú lanovku. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský areál Kids zone s nábehovým pásom SunKids, prípadne lyžiarsku škôlku. V stredisku je možnosť sánkovania priamo na kopci. 

Poludňový grúň je hlavne pre náročných lyžiarov, snowboardistov, Ski alpinistov a iných vyznávačov zimných športov. Lyžiarom poskytuje 4 lyžiarske vleky a zjazdovky všetkých náročnosti. 

Chleb je ideálne miesto pre freeride, skialpinizmus, adrenalinových športovcov. Prepravu lyžiarov zabezpečuje 8-miestna kabínka a 2 lyžiarske vleky. Svahy sú ťažkej náročnosti. Nachádza sa tu najstrmšia zjazdovka na Slovensku. 

V areáli strediska sú k dispozícii požičovne a servisy lyžiarskeho výstroja, lyžiarske a snowboardové školy, bufety, reštaurácie, bezplatné parkoviská. 

Galéria
 
Projekt turistINFO.sk
je spolufinancovaný
Ministerstvom dopravy
pôšt a telekomunikácií
www.turistINFO.sk - virtuálny sprievodca krásami Slovenska kontakt: info@turistinfo.sk
projekt vznikol v spolupráci s www.DOVOLENKY.sk
webhosting na serveri WebDom.sk

Partneri: Dovolenka na Slovensku - chaty a chalupy | Dovolenka pri mori | Lacné letenky